Szafy na dokumenty – sposób na przechowanie ważnych danych

Szafa na dokumenty – istoty element wyposażenia

Biuro to miejsce, w którym powinien panować nienaganny porządek. Dzięki temu o wiele łatwiej poruszać się wśród stosów papierowych dokumentów. Jeśli do biura wkradnie się chaos, nieporządek, to straci na tym cała firma. Zaginięcie najmniejszego nawet dokumentu może być katastrofalne w skutkach. Dlatego też idealnym rozwiązaniem do biura jest zakup szafy na dokumenty, która pozwoli wprowadzić porządek i zminimalizować stres z powodu nieposegregowanych dokumentów.

Kilka słów o szafach

Metalowe szafy na dokumenty stanowią świetną ochronę danych osobowych – wszelkie zabezpieczenia chronią dokumenty przed dostaniem się w niepowołane ręce. Solidna konstrukcja jest bardzo trudna do zniszczenia. Szafy metalowe na akta można zakupić w takich szerokościach jak: 700, 900, 1000, 1200, a także 1300 mm. Firma Gaudia oferuje swoim klientom szafy certyfikowane w klasie A (zapewnia możliwość przechowywania dokumentów w niestandardowych formatach, na przykład w formacie A3).

Jeśli zaś idzie o inne szafy, które są oferowane przez firmę Gaudia, to na stanie są także szafy wzmocnione serii ST z certyfikatem klasy A, które nazywane są swej klasie szafami pancernymi, albowiem wyprodukowano je z grubszej blachy (1,5-2 mm), co sprawia, iż są bardziej wytrzymałe i odznaczają się wyższą wagą – to solidna, oporna na wszelkie niekomfortowe warunki konstrukcja. Wiele szaf do wyboru to gwarancja znalezienia produktu spełniającego wymogi nawet najbardziej wymagających klientów. Szafy takie często spotyka się w instytucjach publicznych, punktach administracyjnych, biurach – a więc wszędzie tam, gdzie powinien być porządek w dokumentach.

Jakie szafy pancerne mamy do wyboru?

Firma Gaudia w swoim katalogu prezentuje szafy takie jak:

  • szafy na dokumenty klasy B (na dokumenty będące niejawnymi z klauzulą „tajne”);
  • szafy na dokumenty klasy S1 (szafy z klauzulą „tajne”), S2 i 0 (na dokumenty z klauzulą „ściśle tajne”);
  • szafy metalowe na akta klasy C (przeznaczone do odkładania dokumentów niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”);
  • sejfy i szafy ognioodporne (Valberg, Metalkas) dostępne w różnych klasach.

Szafy na dokumenty wyposażone są w korpus i drzwi (blacha stalowa) która skutecznie chroni przed włamaniem. W szafach na dokumenty w klasie A zainstalowany został atestowany zamek kluczowy, co więcej klient ma także możliwość zamontowania większej liczby zamków. W każdej szafie na dokumenty znajdziemy rozbudowany mechanizm ryglowy, dzięki któremu z szafy korzysta się wygodniej. Szafy na dokumenty firmy Gaudia spełniają wymagania Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 01 czerwca 2010 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz zapisów dotyczących dokumentów niejawnych typ 1 wg Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczenia informacji niejawnych. Klienci mogą w firmie Gaudia kupić większą liczbą półek, mogą także dorobić wa otwory montażowe w dnie szafy oraz kotwy mocujące.

Bezpieczeństwo danych – uważaj

Szafy na dokumenty to podstawowa ochrona w każdym biurze. Dzięki nim dokumenty mają szansę nie dostać się w niepowołane ręce. Mimo iż obecnie bardzo wiele danych przechowywanych jest cyfrowo, nadal składować należy też dokumenty papierowe, które niewłaściwie zabezpieczone mogą ulec zniszczeniu, zaginięciu, bezprawnemu przetworzeniu.