Szafy metalowe – wady i zalety takie rozwiązania

Szafy metalowe dla Twojej firmy

Jeśli potrzebujemy mebla funkcjonalnego, wytrzymałego, pojemnego i łatwego w utrzymaniu – szafy metalowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie. Dodatkowo nie muszą one być wykorzystywane wyłącznie do wnętrz biurowych – umiejętnie wplecione w aranżację będą stanowiły stylowy dodatek w pomieszczeniu. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Zalety

  1. Funkcjonalność – szafy metalowe są bardzo pojemne. Bez trudu pomieszczą ważne dokumenty, teczki, czy segregatory. Są idealnym rozwiązaniem w biurach i kancelariach. Można je podpisać, dzięki czemu w miejscu pracy zapanuje porządek i bez trudu odnajdziemy to, czego w danym momencie potrzebujemy.
  2. Możliwość zamknięcia na klucz – dzięki czemu możemy mieć pewność, że do dokumentów będą mieć dostęp jedynie uprawnione do tego osoby. Takie rozwiązanie jest świetne również wówczas, gdy poszukujemy szaf do szatni, zwłaszcza w obiektach takich jak basen lub klub fitness. Dzięki temu, że zawartość jest chroniona, klienci mogą swobodnie pozostawić w nich rzeczy osobiste. Szafy metalowe zamykane na klucz idealnie funkcjonują również w szatniach szkolnych i studenckich. Uczniowie mogą pozostawić w nich ciężkie książki, odciążając w ten sposób swoje kręgosłupy.
  3. Wytrzymałość – szafy metalowe nie niszczą się szybko. Są odporne na działanie wilgoci. Łatwo jest je również utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć wszelki kurz i zanieczyszczenia.
  4. Koszt – decydując się na zakup szaf metalowych z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Meble drewniane są zdecydowanie droższe, dodatkowo szybciej niszczą się pod wpływem wilgoci, więc nie sprawdzą się w obiektach basenowych, czy szatniach, gdzie często umieszczane są w nich mokre buty i odzież wierzchnia. Dodatkowo zdecydowanie trudniej jest utrzymać takie meble w czystości – niekiedy, jeśli zostaną one zabrudzone przez zabłocone obuwie, doczyszczenie ich jest niemalże niemożliwe.
  5. Ustawność – mnogość form i rozmiarów szaf metalowych umożliwia nam dobór odpowiednich do naszego wnętrza mebli. Z pewnością każdy będzie w stanie dobrać odpowiedni model, dostosowany do konkretnych potrzeb.
  6. Nieszablonowe rozwiązanie – szafy metalowe znajdują zastosowanie nie tylko w biurach i szatniach, ale także w naszych domach. Umiejętnie wkomponowane stanowią oryginalną ozdobę i dodają wnętrzu charakteru. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pokoju nastolatka, nadając rockowego pazura i stanowiąc pojemny mebel. Doskonale wyglądają również jako ozdoba w pokoju dziennym.

Jak widać zalet jest wiele dobrze jest jednak wiedzieć gdzie zakupić taki sprzęt. W internecie jest wiele sklepów jednak warto wybrać ten który posiada odpowiednią renomę.

Wady

  1. Wygląd – niestety metalowe szafy nie należą do najbardziej urokliwych rozwiązań. Jeżeli jednak poszukujemy mebli funkcjonalnych i pojemnych, do biur czy obiektów sportowych, wygląd nie powinien stanowić większego problemu. Jeżeli decydujemy się na metalową szafę w sypialni czy salonie, to potrzebna będzie tu odrobina fantazji i poczucia stylu. Istnieje jednak wiele aranżacji, gdzie meble te dodają charakteru i pazura. Surowy charakter z pewnością złagodzą stylowe dodatki lub kwiaty. Jeśli lubimy nieszablonowe rozwiązania – zdecydowanie warto rozważyć zakup takiej szafy.
  2. Zawodne zamki – niestety zamki stosowane w metalowych szafach często nie stanowią dobrego zabezpieczenia przed złodziejami. Jeżeli zastosowaliśmy takie rozwiązanie w szatniach, poinformujmy klientów, aby nie pozostawiali w nich żadnych wartościowych przedmiotów. Jeśli zależy nam na dobrej ochronie zawartości, np. ważnych dokumentów, powinniśmy zainwestować z szafy zaopatrzone w wysokiej jakości zamki, chroniące przed włamaniem.